You'll lead me right into the sun.

4. července 2012 v 15:16 | Eillienessis |  Moody Status
Rok 2011-13 článků.Rok 2012-1 článek :D.Je to spíš k pláči,půlka roku pryč a já píšu teprve druhý záznam.Co se dá dělat,budu doufat,že příští rok budu snad o něco více plodnější (zní to jako bych byla jabloň). Každopádně,jsou tu prázdniny! Mám za sebou polovinu studia na střední škole a nejspíš se vám nebude ani chtít uvěřit,jaký jsem šprt,ale já to vážně dala na samý.Upřímně,nevěděla jsem,zda jít za matikářem a otevřít si na něj pusu (jaké má právo takhle klamat?!) a nebo mu namísto toho jenom zlíbat ruce.Nejhorší na tom je,že jsem o nic takového nikdy neusilovala,v podstatě si stejně myslím,že jedničky na vysvědčení z matematiky jsou u mě jen prachobyčejný podfuk,protože je to o tom,že se naučím postup.Moje logické myšlení je ve skutečnosti někde hodně daleko na dovolené od té doby,co jsem se narodila.Už to nebudu dále rozebírat,můj učitel je trol,já jsem dítě štěstěny a babičku to dojalo:)).Ale když jsme teda ještě u té školy,nevím,asi jsem blázen,protože...napadlo někoho z váš učit se i o prázdninách? Ne? Já tedy ještě nevím,možná to neuskutečním ani já,ale je fakt,že s brigádou to,bohužel,vypadá bledě,nikam za humna nejspíš taky nevytáhnu paty a nechci na konci prázdnin naříkat,že stály za nic.Pravda,ležet v učebnicích je nic moc,ale můžu si pak aspoň říct,že jsem dělala něco užitečnýho,ne? No,teď,když to sem tak píšu,příjde mi,že jsem asi vážně magor.Ale tak maturitní knížky a přepisování a doplňování pojmů biologie rostlinek z prvního ročníku,plus když připočteme aktivní procvičování angličtiny sledováním filmů s titulky,to není nic divného,myslím.Nechám si to ještě projít hlavou ^^.
Taky jste jeli letos na Rock For People? Tak to je fajn,protože já opět ne.Letos to vypadalo po finanční stránce velice slibně,ale pořád se veškeré zařizování odkládalo a odkládalo,finance se investovaly jinam a tak si teď tak sedím u počítače a myslím si na The Kooks,Prodigy,Faith No More,Anetu,Crystal Castles a moje milé The Subways a mohu jen litovat.Zase to nevyšlo.Nicméně,říká se do třetice všeho dobrého.Možná si prostě ještě musíme počkat.Počkám si a ráda,pokud tam pojedu s Ním...
Nemusím však zoufat,protože 28.července je tu Šternberský Kopec a i když to nebude žadný Rockfor,bude tam určitě spousta skvělých lidí a dobrá atmosféra:).
Co bych vám ještě pověděla...jo,přesně před šesti dny mi bylo "sladkých 17".Všichni říkají,jak je to úžasnej věk a já si připadám strašně stará.Není to tak dlouho,co jsem si zoufala,že je mi 15 a že za žádnou cenu u sebe nebudu nosit nějakou občanku a není to také tak dlouho,co mi bylo 16 a já chtěla,aby mi bylo teprve 15.A dnes,dneska bych si přála to samé.Nejspíš na tom vážně něco je,když dospělí říkají malým dětem,aby byli rádi,že jsou malí.Já jsem malá a větší už nejspíš nikdy nebudu (chtěla jsem aspoň těch 160! ach jo...),ale stárnout budu celej svůj život.Vždyť příští rok už mám být dospělá.Co to vůbec znamená,být dospělá? Taky znám pořekadlo ,,jsi starý natolik,nakolik se cítíš". S tím bych souhlasila,když mám chřipku,připadám si,jako bych měla celej život za sebou a čekala už jen na to,až se dostanu do nějakého lepšího světa a někdy se řehtám každé hlouposti,jako by mi bylo pět. Nebo se mi vůbec nelíbí věta ,,jsi dost starý na to,aby jsi už měl rozum".Když chci být blázen,tak budu přece blázen.Všichni jimi chceme být,alespoň na chvilku.
Zanechávám veškeré filozofie,bylo by to nadlouho a ne každý má chuť číst články o deseti odstavcích.
Ačkoliv nejsem na svůj věk kdovíjak pyšná,dostala jsem dva dárky,že kterých jsem měla opravdu radost.Xaphoon ( čti zafůn),o kterém jsem psala už i dříve,tuším.Dechový hudební nástroj,originál vyrobený z bambusu Brianem Wittmanem,se zvukem podobným klarinetu a saxofonu.Už umím jakž takž stupnici a až se naučím Summertime od Gerschwina,tak budu skutečně dobrá:D.A tím druhým pokladem od M. (vlastně dvěma),jsou šneci! Jsou živí,milí,lehce slizcí,s ulitou tvarově podobnou homolici,řekla bych.Druh-Achatina Reticulata,původem z Afriky,konkrétně Zanzibar a Tanzánie,druhý největší plž na světě,jejich ulita dorůstá během 10 měsíců délky 16-20 cm.Bohužel jsem zatím nepořídila kvalitní fotky,ale v příštím článku bych se ráda pochlubila (snad to nebude až příští rok).Zatím jsou velcí asi jako normální páskovka,možná,že tu ulitu mají o něco větší.Jsou to ale velice věrní společníci,je velice nepravděpodobné,že by kdy stihli opustit váš pokoj:).
Co se týče hudby,zjistila jsem,že se můj hudební vkus je stále ještě ve vývoji.Coldplay jsem měla vždycky celkem ráda,ale nikdy to nebyla kapela,kterou bych nějak vyloženě obdivovala a měla potřebu poslechnout si celou jejich diskografii a v poslední době k tomu nemám daleko.A to samé Radiohead.Učiněné umění! U některých kousků si říkám ,,ale tohle už je vážně trošku bor*el" (doufám,že jsem teď neurazila žádného zarytého fanouška),ale celkově bych řekla,že je to jedna z nejinspirativnějších skupin vůbec.Je mi ale nad slunce jasné,že kdyby mi někdo v před sedmi lety pustil jednu jedinou ukázku,nejspíš bych si klepala na čelo.Ano, i k takovýmto poznatkům se člověk může časem propracovat.
Měla bych si začít pomaličku balit věci.Zítra ráno bychom měli s M. vyrazit na pár dní pod stan k vodě,snad to na těch pár dní,odříznutí od veškeré civilizace,jen s opalovacím krémem a kapesním nožem,přežijeme:D.Ještě pár fotek na závěr:
To jsou stejně ty nejkrásnější kytky.
Knížka,kterou jsem o víkendu dočetla.Četla jsem ji ještě ve škole a bylo vážně vtipný sledovat ty obličeje mých spolužaček,když se mě ptaly ,,Jé,co to čteš,Veru?" a já jim ukázala obálku.Třeba si myslí,že jsem mentálně narušená.Příznivcům psychologických románů vřele doporučuji.
To je ta bambusová píšťalka...

...a tady je poslední přírůstek do mého šatníku.Ráda nosím košile všeho druhu,prostě se mi to líbí a navíc některý jsou fakticky pohodlný.Právě jsem je spočítala a myslím,že jich mám asi 12.A ten kytičkovanej potisk,ách!:D
Užívejte ♥.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alex Alex | Web | 4. července 2012 v 19:27 | Reagovat

Jakmile jsem na blogu zaregistrovala podezřelý nárůst komentářů, bylo mi jasné, že ses objevila ty :) Dík za všechny vyčerpávající komentáře, vždycky hrozně potěší. A jsem ráda, že se ti líbí design. Modrá sice není vyloženě moje oblíbená barva, ale na blogu se mi nějak zalíbila. Ale koukám, že ty jsi taky předělala vzhled a vážně se zadařilo. Ta zebra je pěkná :)
Samé jedničky ve druháku, to teda smekám! 17 není žádný hrozný věk. Jasně, že se od člověka očekává, že bude stále zodpovědnější a míň praštěnější, ale co na tom, i mnohé třicátnice jsou pořádní magoři. Každopádně tvé filozofování o věku je zajímavé a v mnohém s tebou souhlasím.
Xaphoon vypadá zajímavě, asi bych čekala, že to bude znít jako píšťala a ono ne.
Musela být sranda, když ses s tou knížkou vytasila :D, ale dík za tip, psychologické romány já ráda.
Ale jen 2 články za tento půlrok, koukej se polepšit ;) klidně budu číst i ty desetiodstavcové, protože se u toho i pobavím.
A ještě něco. Půjdu na VŠ do Olomouce, tak mě napadlo, že to není tak daleko od Šternberka a ráda bych tě poznala osobně. Jestli jsi pro, napiš mi na mail Alexesandra@seznam.cz :)

2 Kaylee Kaylee | Web | 4. července 2012 v 22:27 | Reagovat

Mě je taky kolikrát líto těch barev. :D Ale ono to vypadá mnohdy o dost líp černobíle, než barevně. :D Anoo, samá výborná. :)) Měla jsem v plánu na fotku zachytit i druhé pololetí ale nepovedlo se a já si toho všimla až když jsem to nahrála na blog. :D Já právě vůbec nejím zase. :D Jak je to děsné horko, tak já bych spíš tak jako nějaké to ovoce sem tam a na sladké nemám ani pomyšlení, ikdyž jsem tuhle taky snědla nějakou tu čokoládu, mám dost zase na půl roku. :D A děkuju za pochvalu designu! :))

Wow! Vážně samé jedničky? To jsi strašná šikulka! Já měla pět trojek a jsem ráda, že jsem ráda. :D Nicméně ti opravdu blahopřeju a matikářovi bych spíš zlíbala ruce, stejně jako jsem to chtěla udělat fyzikářovi a matikářce, za to, že mi dali šanci si opravit čtverky. :D Logické myšlení bych zase řekla, že docela i mám, nicméně učení toho postupu u mě dost.. chybí. :D Hele, u nás ve třídě je jedna, která má samé jedničky, taky se učí od rána do večera, nic jiného snad nedělá. A pak tam máme druhou, která se taktéž učí od rána do večera, ale měla na vysvědčení jednu dvojku a celé prázdniny se bude učit do druháku. Má už koupené všechny učebnice. To naprosto nepochopím. Já samozřejmě taky chci něco udělat, jako si alespoň připravit referát do literatury - tzn. přečíst knížku a udělat si z ní obsah, který pak budu prezentovat před třídou, jako ostatní. :) Tak alespoň tohle. Nicméně s tou angličtinou to máme stejně, akorát já teď sleduju Přátelé dokonce bez titulků a dokonce tomu rozumím. :D
Já na Rock For People nebyla, a počkej.. Oni tam byli Faith No More? To mi ani neříkej! :'(((( To jsem nevěděla! :D
Mě sladkých 17 čeká v říjnu. Taky se tak příšerně netěším a přála bych si, aby mi bylo 15. Ironií je, že v 15 jsem si přála aby mi bylo 18. :D Teď když se to blíží chci zase zpět. :(
Jé můj hudební styl je taky ve vývoji. :D Některé kapely jsou samozřejmě stálé, ale i tak skáču od jednoho interpreta k druhému. :D To co jsem dřív tak jako "dobrý" brala, tak teďka miluju a naopak. :D
Stejnou košili má kamarádka!! :D

3 N. N. | Web | 8. července 2012 v 1:30 | Reagovat

Nejsi blázen, taky se učím o prázdninách, ale jen tak trošku:D
Mě letos RFP nemrzí. Zaprvé ta nebyl nikdo koho bych nějak moc poslouchala a za druhý bych neměla nervy na tu bouřku co tam byla. Asi bych se dřív zbláznila strachy. A na Kopec se strašně těším:D
A ke šnekům se vyjadřovat nebudu, bojím se už při představě na ně!:DD

Jinak k vlajce:D To jsem teda taky přecitlivělá, nebo to asi beru jinak, ale líbí se mi jak to hodně lidí prožívá se mnou^^ Aspoň si potom nepřipadám jediná jak magor, kterej bulí pokaždé když vidí to video. Ten pocit.. to si nikdo asi nedovede představit, jak jsem před Swimming Home měla ještě známky nevolnosti, tak to přešlo, začalo mi bušit srdce, téct slzy z očí, v hlavě se mi střídaly slova jako: "tyvole, ježišmarja, panebože" a tak:D Zas jsem se rozkecala, promiň:D

4 Babu Babu | Web | 8. července 2012 v 13:57 | Reagovat

Gratuluju k vysvědčení... bože, vždycky když čtu takové články (anebo se bavím s někým podobným - v naší třídě máme holčinu, co měla taky samé, ale ani její průměr nezabránil tomu, že jsme průměrově nejhorší třída na škole :D), tak si připadám jako neambiciózní blbec. :D O prázdninách bych se asi k učení nedokopala, ale připravuju se na zkoušky z angličtiny a to docela pravidelně, takže možná nejsem tak ztracená. Ale jednička z matiky :D OMG, nejsi třeba vzdálená příbuzná Chucka Norrise nebo tak nějak? :D:)
Na Rock For People jsem nejela, ale tak půjdu na Colours a na ty Muse (i když to je až v listopadu, což je nejspíš důvod, proč o tom nevíš... ale my už si tak brzo koupily lístek,aby to NÁHODOU nevyprodali ještě přes prázdniny - zatím to k tomu nesměřuje :D). I když, Crystal Castles a Faith No More... chci být milionář.
Ten nástroj je psycho. Mám z toho chuť si zahrát na flétnu nějaký menuet. Docela by mě zajímalo, jak ta tvoje píšťalka zní, nejspíš si to najdu na YT :D. Nebo něco zahrej a natoč to! :D
Veroniku jsem četla, líbila se mi. Chci si přečíst ještě Alchymistu.
Ha,  holky se nejspíš bály, že máš nějaké sebevražedné myšlenky (jmenuješ se taky Veronika, že jo?) :D
Košile miluju! Když má na sobě kluk košili, tak už je to záruka polovičního úspěchu, a  moje sbírka (ne kluků, ale košil :DD) se pomalu, ale jistě rozrůstá :D. Tvoje je moc hezká :)
Ke Coldplay jsem si zatím cestu nenašla, i když pár písniček mám docela ráda. Ale Radiohead... ♥

5 Jully Jully | Web | 9. července 2012 v 11:02 | Reagovat

Ahojky po sto rokoch, som rada, že sa ozývaš aj keď len párkrát do roku. Aspoň viem, že žiješ a že sa máš dobre :)

Úprimné ti závidím, ty máš samé jednotky na strednej škole na vysvedčení?? Ja som na základke a mala som dvojku z matiky. Brala by som učiteľa akého máš ty, ale na druhú stranu aj z mojej strany by ot bol podfuk, ale trochu iný. Kým som mala inú učiteľku matematike som rozumela a išla mi (aj keď moja logika bola aj vtedy dosť chabá, odkedy mám však za učiteľku totálnu kravu, tak to ide dole vodou, ale tak čo už. Život nie ej ružová záhrada, aspoň sa môžem tešiť z tvojich úžasných výsledkov :)
A v pohode sa cez prázdniny uč, ja si tiež trénujem angličtinu na ang.filmoch s titulkami a čítam knihy na povinné čítanie. Určite nie si blázon :)

Ešte raz gratulujem k narodeninám. Ja mám akurát 15 :D A cítim sa na 27, chcela by som mať však 4, vtedy bol život sakra jednoduchý, bezstarostný. A máš pravdu, starý sme taký, aký sa cítime. Niekedy mi sesternica vraví, že sa správam, akoby som mala sto a život dávno za sebou alebo sa správam strašne detinsky, ale taký proste sme :)

Ach, čo by som dala za RFP, bohužiaľ kedže som zo Slovenska je to strašne nepravdepodobné, škoda. Síce ani tu nechodím na žiadne festivaly ani koncerty. Je to smutné, ale žijem na "skoro poľských hraniciach"  a všetky super akcie sa konajú na západe...

Jej, teda, aj ja by som brala "želvičku" :D Také sú to milé, malé a lenivé stvorenia ako ja :D :D
A tá píšťalka je prekrásna ako z inej zeme :)

Prajem krásne prázdniny, uži si ich, aj ten stan, proste všetko. A potom sa nám ozvi, že si prázdniny v pohode prežila a že si si ich PORIADNE užila!! ;)

6 *[JeyQaA]* *[JeyQaA]* | Web | 16. července 2012 v 19:05 | Reagovat

Všimla jsem si, že tu vůbec nejsi, ale jsem ráda, že jsi se zase po dlouhé době ozvala. Se mnou to taky není moc slavné na tom internetu :D. no, Samý? To kdybych měla, tak mi doma líbají ruce a nohy. Bohužel dělám reparát a nevím jestli ho zvládnu, ale učím se někdy a v srpnu začnu na tvrdo. Tak to jsi dojala i mě :) u nás to s brigádami je to samé. Neseženeš nic, pokud někoho neotravuješ ať ti jí sežene od někoho.
Bohužel na Rock for people jsem nemohla a to samé platí i s Otvírákem. Štve mě to. Když byl otvírák jela jsem do Itálie a když tenhle fesťák, tak jsem jela na chatu. Bezvadný. Byla jsem z toho také nadšená jako ty :D No, tak já osobně už narozeniny slavila v lednu, ale tobě přeji vše nejlepší a doufám, že jsi těch sladkých 17 pořádně oslavila :) ty neměříš ani 1,60? :D To mám já a chci vyrůst :( Jé to je zvláštní hudební nástroj, ale jsem ráda, že tě baví na něj hrát :) jsi šikula♥ Já si klepu na čelo i dnes :D já tyhle písničky neposlouchám, takže v pohodě. Mě neurážíš :P
Ta knížka? Ségra jí měla a než jsem jí stačila říct ať mi jí taky pučí tak jí vrátila zpátky do knihovny :( to mě naštvalo :(

7 An.~ An.~ | Web | 18. července 2012 v 17:36 | Reagovat

Máš krásný blog..Nechtěla bys spřátelit? :)

8 An.~ An.~ | Web | 18. července 2012 v 23:27 | Reagovat

Dobře, přidám si tě :)

9 P. :) P. :) | Web | 23. července 2012 v 21:46 | Reagovat

Já si myslím, že s žárlivostí to máme všechny holky stejný. Líbí se nám naše miláčky provokovat, ale když slyšíme o nějaký jiný holce, nejradši bysme je roztrhli... :)

ta košile... ááá, luxusní!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


TOPlist