Day off to making of...

5. července 2016 v 17:31 | Eillienessis |  Moody Status
Léto. Zkoušky úspěšně za mnou a psaní bakalářky pomalu ale jistě, avšak stále v mlhavém ,,nedohlednu", přede mnou. Zrovna minulý týden jsem rozpracovávala osnovu a řeknu vám, že se toho skutečně bojím. Nebude to jednoduché a budu se muset přinutit k průběžným malým pokrůčkům, pokud nechci příští rok v únoru pojít na stres, tak třeba se to podaří. Možná bych si měla ještě předtím přečíst tuhle knížku od Petra Ludwiga, jen tak ryze preventivně. Nebudu naříkat, jak strašně rychle to utíká, asi tak, jako ten půlrok, kdy se tu pomalu ani neukážu (občas nakouknu a pak zase jdu, ani nevím proč). A já bych měla tolik plánů...
Je to ale moc fajn. Abych navázala na předchozí článek, přežila jsem jsem zimní semestr a statistickou analýzu dat, přežila jsem i ten letní a dějiny sociologických teorií (bohužel však jenom první ze tří částí, takže žádné velké hurá), prvnímu ročníku na katedře jsem nakonec uspořádali nejenom pěkné Pasování, ale také i docela hezký Antiples, stihla jsem s kamarádkama během 1 měsíce hned 2 koncerty ( nejdříve Hurts a o dva týdny později Years & Years ), jeden lepší než druhý (docela mě mrzí, že jsem se nedokopala a nenapsala nějaký ten report, je to docela škoda), dál chodím do práce, teď momentálně o něco častěji, když není ta škola, a pro spestření ještě doučuji nějakého pana M. na podzimní maturitu z češtiny. Musím říct, že mě to (zatím) naplňuje více, než jsem očekávala. Upřímně doufám, že ten zářijový termín zvládne, ani ne tak proto, že mě v případě jeho uspěšného složení pozve na Bubbletea v galerii Moritz, jako spíš z toho důvodu, že se opravdu snaží a ten pocit, že už to konečně po těch letech má, bych mu skutečně ze srdce přála. Máme ještě dalších pět týdnů na to, abychom ,,vychytali všechny mouchy", tak snad jich polapíme dost na to, aby se mu to podařilo.
Minulý týden se to stalo zas. Prostě se tak probudíte a zjistíte, že jste (zničeho nic!) o rok starší. Respektive, připravujete se na to psychicky už tak dobrý měsíc dopředu a když má vaše kamarádka přesně týden před vámi sama narozeniny, tetelíte se blahem, že na rozdíl od ní máte ,ještě týden dvacet´, načež v záchvatu příštích dní, když řešíte nějakou tu malou rodinnou oslavu, dort, a zda máte do čeho dát gratulační kytice, se vědomí čísla vašeho věku přešoupe někam do nevědomí (nebo předvědomí? Freude, Freude, vždycky na tě...ty víš co) a pořádně vám to dojde až na druhý den, přesto však zjistíte, že se zas až tak moc nestalo. Vskutku zvláštní;).
Přece jen je tu však něco, co mi bude mých 21 připomínat. Speciální dárek od někoho speciálního. Asi před dvěma měsíci jsem se totiž rozhodla šetřit si na kytaru. Dostala jsem od M. ladičku, což mě potěšilo, a říkám si ,tak už jen tu akustiku´. To ale nebylo vše. Vzápětí mi přinesl ještě stojan, a já myslím na to, že teď už skutečně, skutečně chybí jen ten nástroj. A pak jsem se zapomněla nadechnout. Najednou nebylo nač pomyslet, jelikož se moje přání zhmotnilo přímo přede mnou, když se vytasil s obrovskou krabicí s nápisem Cort. Občas vám vážně dojdou slova a to byla právě jedna z těch chvilek. A tak mi teď na bytě dělá Shirley společnost. Věřím, že spolu budeme jako kamarádky vycházet.
Když už jsme u té muziky, byla jsem v pátek na The Subways a bylo to naprosto super, ale o tom a nadcházejících plánech na srpen zase příště. Pozor - Slibuji:).

♥.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KK KK | Web | 10. července 2016 v 22:27 | Reagovat

Však pro mě to také samozřejmosti nejsou, to jsem napsala jen tak, aby to vypadalo, že jsem hroznej silák. :D To tedy doufám, že nikoho měsíček na sto způsobů neomrzí, protože já ho jen tak fotit nepřestanu. :D A ano, fotky foceny z Jižní Moravy, město na hádankové fotce jsou Valtice a pak dál Lednice. :) Za aspoň částečný odhad získáváš čtvrt království. :D

Jejda s psaním bakalářky ti přeji moc štěstí a schvaluji tvůj odpovědný přístup. S maturitou přeji panu M. také moc moc štěstí!!
Já si osobně myslím, že až se v říjnu "dočkám" narozenin, že mě to letos tolik nesebere, přesun z 20 na 21 není podle mě tak hrozný. Rozhodně ne tak hrozný jako z 19 na 20, to jsem nesla těžce. :D
A jéje, ty jsi dostala kytaru, to je moc krásný dárek! Doufám, že na ni brnkáš! :P
A těším se na další článek!

2 Alex/Genevieve Alex/Genevieve | 21. července 2016 v 13:36 | Reagovat

Páni, on ti dal vážně kytaru? To je úžasné, takhle se nechat rozmazlovat :)
Dodatečně všechno nejlepší k narozeninám! To jsi dobrá, že ti tvůj nový věk docvakne už druhý den, mně to většinou trvá skoro rok, než si na nové číslo zvyknu, a pak přijde další, takže se pořád cítím tak nějak mladší, než ve skutečnosti jsem.
Přeju pevné nervy s bakalářkou, doporučuju pak ve dnech největšího vypětí, až budeš potřebovat co nejrychleji dopsat ty zatracené poslední kapitoly a celé to zkontrolovat, zařadit nějakou fyzickou činnost, jít si někam zacvičit nebo jít pomoct někomu, kdo zrovna bude stavět barák. Tvoje přeplněná hlava to ocení.
Užívej prázdniny, i když asi dost pracovní, jak tak koukám, no mám to stejně, a budu se těšit na další článek, až sem opět někdy zabloudím.
P.S.: Přemýšlím, že začnu znovu blogovat, pokud bych u toho vydržela, tak mi drž palce.

3 Eillienessis Eillienessis | 31. července 2016 v 16:29 | Reagovat

[1]: Snažím se, aby byla druhý Santana :P.

[2]: Děkuju za rady, myslím, že až budu s tou bakalářkou finišovat, tak budu namakaná jako nikdy, jak zoufale často si budu chtít tu hlavu pročistit:D. A držím všechny čtyři palce, aby ses k nám vrátila! :)

4 E. E. | Web | 8. srpna 2016 v 0:03 | Reagovat

gratuluji k úspěšným zkouškám a věřím, že bakalářku zvládneš! ono někdy je vážně lepší postupovat postupně po malých krůčkách, než skoro celou bakalářku sepsat během pár dnů a nocí a to nemyslím ani na poslední chvíli:) jinak konec prokrastinace bych si asi vážně měla přečíst též, protože to jde semnou v poslední době dost z kopce...
za hurts i years & years palec hore - musely být skvělé koncerty:) a na reporty z koncertů není nikdy pozdě, tudíž je klidně sepiš i teď! ráda si je přečtu:)
panu M. přeji, aby podzimní termín maturit z češtiny zvládl! určitě se mu to podaří
to s narozeninami mě čeká za dvacet dní a už se pomalounku začínám psychicky připravovat, protože to bude určitě velké haló, když budu mít prvních -cet, ale já tak celkově nerada slavím své narozeniny a tak, ale přetrpět to vždycky musím - každopádně tě naprosto chápu, taky mi to pokaždé začíná docházet až druhý den a přemýšlím, proč nad tím vším je pokaždé takový rozruch
a kytara musela být nádherný dáreček!:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 


TOPlist